O Opolu:
Co warto zobaczyć:
Aleja Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki:
Polecane strony:

Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki

Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki znajduje się między ratuszem a kamieniczkami po wschodniej stronie rynku w Opolu. Zobaczyć tam można pamiątki po wizytach największych polskich artystów- pamiątką jest wbudowany w ziemię piktogram z gwiazdką. Inicjatorami Alei są Janusz Kowalski, Jerzy Golczuk i Joanna Wanot-Stauffer z Fundacji Stolicy Polskiej Piosenki. Początek Alei Gwiazd dała odsłonięta pierwsza odlana w brązie gwiazda Czesława Niemena 28 maja 2004 roku.

Obecnie znajduje się tam kilkanaście gwiazd artystów, którzy występowali na deskach opolskiego amfiteatru, są to m.in. Ewa Demarczyk, Krzysztof Krawczyk, Olga Jackowska, Małgorzata Ostrowska, zespól Myslovitz, Basia Trzetrzelewska, zespól Zakopower, Michał Bajor, Katarzyna Sobczyk,zespoły Alibabki i Skaldowie, Anna Jantar, Stanisław Sojka, zespół Perfect, Irena Jarocka, Anna Panas, Jacek Kaczmarski, zespół Dżem, Karin Stanek, zespół Kombi, Wojciech Młynarski, zespół Universe, Maryla Rodowicz, Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Marek Grechuta czy Grzegorz Ciechowski.

 

Alei z roku na rok przybywa gwiazd w trakcie trwania Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W stolicy polskiej piosenki tj. Opolu jest jeszcze jedna "Aleja Gwiazd". Znajduje się na ul. Sempołowskiej, obok kawiarni "Dworek". Aleję tworzą tablice z odciśniętymi dłońmi artystów. Swoje tablice tutaj mają między innymi: Ewa Bem, Edyta Górniak, Adam Makowicz czy zespoły Perfect i Budka Suflera. W tym roku uhonorowana w opolskiej Alei Gwiazd ma zostać Anna German. Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu jest upamiętnieniem znakomitych wystąpień artystów polskiej sceny muzycznej. Każdego roku tłumnie gromadzi publiczność. Cieszy się ogromna popularnością wśród fanów muzyki rozrywkowej. Jest to sposób na spędzenie wolnego czasu zarówno z rodzina jak i ze znajomymi w doborowym towarzystwie gwiazd z najwyższej półki.

 


Wasze komentarze
  • Dodany przez Kaśka
  • byłam tam !!!! warte zobaczenia !!! POLECAM
DODAJ KOMENTARZ
Podaj imię (pseudonim):

Wpisz komentarz:

Podaj stolicę Polski:
(zabezpieczenie antybot)
Najczęściej komentowane:
dobrze wiedzieć, ale mogłoby być lepiej rozwinięte.. czytaj cały->>
byłam tam !!!! warte zobaczenia !!! POLECAM czytaj cały->>
Ale ja tej kobiety nie lubieeeeeeee czytaj cały->>
oj Edzia i jej hymn.. czytaj cały->>
szkoda, że rojas odszedł z zespołu : / czytaj cały->>
jednym słowem klasyka ! czytaj cały->>
typowa swojska kapela naprawdę przyjemnie się ich słucha :) czytaj cały->>
dajcie więcej informacji galerię ze zdjęciami :) czytaj cały->>
ratusz piękny - urokliwe miejsce czytaj cały->>
polecam przynajmniej w naszym mieście jakiś ruch jest. czytaj cały->>
czuć klimat :) czytaj cały->>
raczej wieżyczka! czytaj cały->>
to była muzyka.. czytaj cały->>


Copyright © 2013 by www.pulsopola.pl