O Opolu:
Co warto zobaczyć:
Aleja Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki:
Polecane strony:

Amfiteatr Opolski

Amfiteatr Opolski (inaczej amfiteatr Tysiąclecia) - amfiteatr powstały z inicjatywy prezydenta Opola Karola Musioła. Zaprojektowany przez Floriana Jesionowskiego, stał się jednym ze znanych symboli miasta. Amfiteatr został wybudowany na wyspie Pasieka w latach 60 – tych.

Widownia została posadowiona na fragmentach umocnień dawnego Zamku Piastów Śląskich. Już od 30 lat, tj. od czerwca 1960 roku odbywa się tutaj co roku Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej.W amfiteatrze działa Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. Amfiteatr został zbudowany w miejscu najstarszej słowiańskiej osady w Opolu, gdzie przez lata były prowadzone badania wykopaliskowe w wyniku, których odkryto dobrze zachowane drewniane konstrukcje budynków oraz drewniane moszczenia ulic. Na tym miejscu wg archeologów miało powstać muzeum, gdzie prezentowane miały być zakonserwowane pozostałości najstarszej zabudowy Opola. W 2009 roku rozpoczęły się prace budowlane.

 

Na wiosnę 2011 r. obiekt został całkowicie przebudowany. Dzięki modernizacji Narodowego Centrum Polskiej Piosenki stworzone zostały komfortowe warunki zarówno dla widzów, jak i samych artystów. Widownia amfiteatru liczy sobie 3790 miejsc. Krzesełka mają metalowe nogi i drewniane wykończenia. Amfiteatr opolski był świadkiem wielu znakomitych imprez i wpisał się na stałe do świata polskiej muzyki rozrywkowej. Każdego roku na scenie opolskiego amfiteatru pojawiają się nowi artyści. Oprócz zespołów muzyki rozrywkowej można również obejrzeć skecze kabaretów polskich.Wiele imprez rozrywkowych ma miejsce w amfiteatrze m.in. Dni Opola, a także różne festyny, spektakle, czy kino. Na każdej takiej imprezie jest pełen komplet gości, którzy się doskonale bawią, przychodzą z rodzinami, przyjaciółmi by miło spędzić czas. Amfiteatr opolski jest jedynym miejscem w Polsce, który ma swój klimat, który przyciąga fanów muzyki i nie tylko.


Wasze komentarze
  • Dodany przez bodzio
  • polecam przynajmniej w naszym mieście jakiś ruch jest.
DODAJ KOMENTARZ
Podaj imię (pseudonim):

Wpisz komentarz:

Podaj stolicę Polski:
(zabezpieczenie antybot)
Najczęściej komentowane:
dobrze wiedzieć, ale mogłoby być lepiej rozwinięte.. czytaj cały->>
byłam tam !!!! warte zobaczenia !!! POLECAM czytaj cały->>
Ale ja tej kobiety nie lubieeeeeeee czytaj cały->>
oj Edzia i jej hymn.. czytaj cały->>
szkoda, że rojas odszedł z zespołu : / czytaj cały->>
jednym słowem klasyka ! czytaj cały->>
typowa swojska kapela naprawdę przyjemnie się ich słucha :) czytaj cały->>
dajcie więcej informacji galerię ze zdjęciami :) czytaj cały->>
ratusz piękny - urokliwe miejsce czytaj cały->>
polecam przynajmniej w naszym mieście jakiś ruch jest. czytaj cały->>
czuć klimat :) czytaj cały->>
raczej wieżyczka! czytaj cały->>
to była muzyka.. czytaj cały->>


Copyright © 2013 by www.pulsopola.pl