O Opolu:
Co warto zobaczyć:
Aleja Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki:
Polecane strony:

Beata Kozidrak

Polska piosenkarka, wokalistka popularnego zespołu Bajm. Urodziła się 4 maja 1960 roku w Lublinie. Jest także autorką tekstów i kompozytorką. Uczęszczając do liceum artystka trenowała szermierkę i gimnastykę artystyczną, jednak kariera wokalna okazała się ważniejsza i Kozidrak wybrała tą drogę. Pierwsze muzyczne kroki stawiała w Lublinie, ucząc się gry na skrzypcach i równocześnie występując w zespołach Meloman i Fobos, z którym jest związana do dziś dzień i również tam mieszka. Piosenkarka odniosła wiele sukcesów ze swoim zespołem Bajm m.in. na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Ma również swoją gwiazdę w Alei Gwiazd, którą odsłoniła w 2006 roku. Kozidrak również odniosła wiele sukcesów jako solowa wokalistka m.in. na Fińskim Festiwalu Midnight Sun w Lahti, za co zdobyła tam Grand Prix. Do najpopularniejszych piosenek Kozidrak można zaliczyć: Biała armia, Być przy Tobie, Szklanka wody czy Noc w Paryżu. Jest odtwórczynią piosenki Rzeka Marzeń z filmu W pustyni i w puszczy.

W 2012 roku brała udział w popularnym programie telewizyjnym TVP2 „Bitwa na głosy”, w którym reprezentowała swoje rodzinne miasto Lublin. Piosenkarka ma na swoim koncie również role filmowe m.in. w filmie Pan Kleks w kosmosie oraz serialu telewizyjnym Niania.

Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień w kraju ( kilkukrotnie otrzymała nagrodę Fryderyka w kategorii „Wokalistka Roku”) jak i za granicą gdzie wygrała Festiwal Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlsham (Szwecja) piosenką "Diament i sól" Występowała także w duetach z artystami polskimi np. z Anną Marią Jopek, Mieczysławem Szcześniakiem, Arturem Gadowskim czy Anną Jurksztowicz. Wokalistka jest honorowym Ambasadorem Województwa Lubelskiego. Prywatnie Beata Kozidrak jest żoną Andrzeja Pietrasa, który jest również menadżerem grupy Bajm. Para ma dwie córki: Katarzynę i Agatę.


Wasze komentarze
  • Dodany przez pusia
  • Ale ja tej kobiety nie lubieeeeeeee
DODAJ KOMENTARZ
Podaj imię (pseudonim):

Wpisz komentarz:

Podaj stolicę Polski:
(zabezpieczenie antybot)
Najczęściej komentowane:
dobrze wiedzieć, ale mogłoby być lepiej rozwinięte.. czytaj cały->>
byłam tam !!!! warte zobaczenia !!! POLECAM czytaj cały->>
Ale ja tej kobiety nie lubieeeeeeee czytaj cały->>
oj Edzia i jej hymn.. czytaj cały->>
szkoda, że rojas odszedł z zespołu : / czytaj cały->>
jednym słowem klasyka ! czytaj cały->>
typowa swojska kapela naprawdę przyjemnie się ich słucha :) czytaj cały->>
dajcie więcej informacji galerię ze zdjęciami :) czytaj cały->>
ratusz piękny - urokliwe miejsce czytaj cały->>
polecam przynajmniej w naszym mieście jakiś ruch jest. czytaj cały->>
czuć klimat :) czytaj cały->>
raczej wieżyczka! czytaj cały->>
to była muzyka.. czytaj cały->>


Copyright © 2013 by www.pulsopola.pl