O Opolu:
Co warto zobaczyć:
Aleja Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki:
Polecane strony:

Edyta Górniak

Polska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów a także reżyser. Jedna z gwiazd polskiej piosenki urodziła się w Ziębicach 14 listopada 1972 roku. Pochodzi z polsko-romskiej rodziny.

Górniak rozpoczęła swoją karierę wokalną debiutując u Zbigniewa Górnego w programie Śpiewać każdy może. Laureatka wielu nagród m.in. na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Konkursie Piosenki na Eurowizji a również na szweckim Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn. Ma za sobą liczne występy na Brodwayu. Przez kilka lat była związana z Teatrem Muzycznym Buffo w Warszawie. Pierwszy album artystki Dotyk ukazał się w 1995 roku, osiągnął rekordową sprzedaż, co przyczyniło się do uzyskania statusu Platynowej Płyty.

Do najpopularniejszych piosenek artystki należą: To nie ja, Dotyk, Impossible, Jestem kobietą czy To nie tak jak myslisz. Wokalistka nagrała również wspólnie z Mieczysławem Szcześniakiem piosenkę Dumka na dwa serca z filmu Ogniem i mieczem. Ma na swoim koncie również role filmowe. Wystąpiła w serialach telewizyjnych: Na dobre i na złe oraz Niania. Wokalistkę można było również oglądać w reklamach telewizyjnych np. firmy kosmetycznej Soraya, ING Banku Śląskiego oraz kampanii ekologicznej, której celem była redukcja dwutlenku węgla i zużycia wody. W 2000 roku odbyła się seria koncertów na najpiekniejszych polskich balkonach. Trasa odbywała się pod hasłem Julia i była uwiecznieniem słuchowiska nagranego m.in. z Maciejem Stuhrem, co było miłą niespodzianką dla fanów Edyty. W tym roku Górniak odbyła już koncert m.in. kilkakrotnie w Warszawie czy Koszalinie, a w najbliższym czasie można ją zobaczyć na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w czerwcu. Prywatnie jest związana z prawnikiem Piotrem Schrammem. Jest mamą kilkuletniego synka Allana. Z jego ojcem Dariuszem Krupą rozwiodła się w 2010 roku.


Wasze komentarze
  • Dodany przez KarolB
  • oj Edzia i jej hymn..
DODAJ KOMENTARZ
Podaj imię (pseudonim):

Wpisz komentarz:

Podaj stolicę Polski:
(zabezpieczenie antybot)
Najczęściej komentowane:
dobrze wiedzieć, ale mogłoby być lepiej rozwinięte.. czytaj cały->>
byłam tam !!!! warte zobaczenia !!! POLECAM czytaj cały->>
Ale ja tej kobiety nie lubieeeeeeee czytaj cały->>
oj Edzia i jej hymn.. czytaj cały->>
szkoda, że rojas odszedł z zespołu : / czytaj cały->>
jednym słowem klasyka ! czytaj cały->>
typowa swojska kapela naprawdę przyjemnie się ich słucha :) czytaj cały->>
dajcie więcej informacji galerię ze zdjęciami :) czytaj cały->>
ratusz piękny - urokliwe miejsce czytaj cały->>
polecam przynajmniej w naszym mieście jakiś ruch jest. czytaj cały->>
czuć klimat :) czytaj cały->>
raczej wieżyczka! czytaj cały->>
to była muzyka.. czytaj cały->>


Copyright © 2013 by www.pulsopola.pl