O Opolu:
Co warto zobaczyć:
Aleja Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki:
Polecane strony:

Krzysztof Krawczyk

Wokalista, gitarzysta, kompozytor. Śpiewu uczył się w Średniej Szkole Muzycznej w Łodzi. Urodził się 8 września 1946 roku w Katowicach. Debiutował w zespole Trubadurzy, z którym koncertował do 1973 roku. Do największych przebojów zespołu należą: Znamy się tylko z widzenia, Krajobrazy, Byłaś tu, Kim jesteś, Ej, Sobótka, Sobótka. Jest autorem wielu znanych przebojów m.in. Jak minął dzień, Jestem sobą, To, co w życiu ważne, Bo jesteś Ty, a także wspólnie z Goranem Bregoviciem Mój przyjacielu. Od 1985 Krzysztof Krawczyk występuje wraz z zespołem instrumentalno-wokalnym, który nosi nazwę "Krzysztof Krawczyk Live".

Krawczyk odznacza się charakterystycznym barytonowym głosem, rozpoznawanym w kraju i za granicą. W 2004 roku został odznaczony wraz z członkami zespołu Trubadurzy przez Aleksandra Kwaśniewskiego obecnego wtedy prezydenta Złotym Krzyżem Zasługi a 18 kwietnia 2011 w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, podczas jubileuszowego koncertu Trubadurów, otrzymał z rąk wojewody łódzkiego Jolanty Chełmińskiej nadany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.Ma na swoim koncie również wiele różnych nagród w plebiscytach, konkursach i festiwalach.

Wielokrotnie nagradzany jako Piosenkarz Roku. Piosenkarz należy do najczęściej występujących polskich artystów. Koncertuje na terenie całego kraju jak również poza jego granicami m in. W Niemczech, Stanach Zjednoczonych czy Państwach Skandynawskich. Ma na swoim koncie również role filmowe np. Sie macie ludzie, Szatan z siódmej klasy czy Próba ognia i wody.Krawczyk w maju 2010 roku otworzył firmę, która zajmuje się organizowaniem imprez okolicznościowych (wesela, chrzciny, komunie, imprezy urodzinowe). Sam również występuje w roli koncertującego i zabawiającego gości wodzireja.


Wasze komentarze
Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Bądź — pierwszy!
DODAJ KOMENTARZ
Podaj imię (pseudonim):

Wpisz komentarz:

Podaj stolicę Polski:
(zabezpieczenie antybot)
Najczęściej komentowane:
dobrze wiedzieć, ale mogłoby być lepiej rozwinięte.. czytaj cały->>
byłam tam !!!! warte zobaczenia !!! POLECAM czytaj cały->>
Ale ja tej kobiety nie lubieeeeeeee czytaj cały->>
oj Edzia i jej hymn.. czytaj cały->>
szkoda, że rojas odszedł z zespołu : / czytaj cały->>
jednym słowem klasyka ! czytaj cały->>
typowa swojska kapela naprawdę przyjemnie się ich słucha :) czytaj cały->>
dajcie więcej informacji galerię ze zdjęciami :) czytaj cały->>
ratusz piękny - urokliwe miejsce czytaj cały->>
polecam przynajmniej w naszym mieście jakiś ruch jest. czytaj cały->>
czuć klimat :) czytaj cały->>
raczej wieżyczka! czytaj cały->>
to była muzyka.. czytaj cały->>


Copyright © 2013 by www.pulsopola.pl