O Opolu:
Co warto zobaczyć:
Aleja Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki:
Polecane strony:

Myslovitz

Polski zespół rockowy. Założony przez dwóch studentów w 1992 roku w Mysłowicach, mianowicie Artura Rojka, który przez wiele lat pełnił funkcję wokalisty zespołu, oraz Wojtka Powagę. Zespół początkowo nosił nazwę The Freshman, zainspirowaną filmem o tym samym tytule z Marlonem Brando. Zespół miał swój debiut w klubie „Olimp” przy AWF w Katowicach. Dopiero w 1995 roku ukazała się pierwsza płyta, pod nową nazwa zespołu Myslovitz.

W czasie przerw zespołu jego członkowie udzielali się w innych grupach: Artur Rojek występował w zespole Lenny Valentino i współpracował z Andrzejem Smolikiem. Przemysław Myszor grał w zespole Delons, a Wojciech Kuderski w rock and rollowej kapeli Penny Lane. W 2012 roku Artur Rojek zapowiedział koniec współpracy z zespołem i postanowił zająć się solową działalnością artystyczną.

W tym samym roku powstał pierwszy utwór z nowym wokalista Michałem Kowalonkiem: 3 sny o tym samym. Obecnie zespół liczy pięciu członków: Michał Kowalonek – śpiew, gitara, Wojciech (Wojtek) Powaga – gitara, Przemysław (Przemek) Myszor – gitara, instrumenty klawiszowe, Jacek Kuderski – gitara basowa, Wojciech (Wojtek, „Lala”) Kuderski – perkusja. Do najpopularniejszych piosenek Myslovitz można zaliczyć: Acidland ,Sprzedawcy marzeń, Długość dźwięku samotności czy Chciałbym umrzeć z miłości. Zespół nagrał także wspólnie z Markiem Grechuta singiel pt. Kraków. Zespół jest laureatem wielu prestiżowych nagród m.in. Paszport polityki, Fryderyk, Superjedynki, a także został doceniony za granicą zdobywając nagrodę MTV Europe Music Awards otrzymując przychylne recenzje.

Mimo tego sukcesu zespołowi nie udało się podbić list przebojów poza Polską. Emisje teledysków za granicą były sporadyczne i bardzo ograniczone. Trasa koncertowa Myslovitz obiega całą Polskę. W tym roku możemy ich usłyszeć w Warszawie, w Gnieźnie, Kaliszu, Rzeszowie, czy Wieluniu.


Wasze komentarze
  • Dodany przez Michał
  • szkoda, że rojas odszedł z zespołu : /
DODAJ KOMENTARZ
Podaj imię (pseudonim):

Wpisz komentarz:

Podaj stolicę Polski:
(zabezpieczenie antybot)
Najczęściej komentowane:
dobrze wiedzieć, ale mogłoby być lepiej rozwinięte.. czytaj cały->>
byłam tam !!!! warte zobaczenia !!! POLECAM czytaj cały->>
Ale ja tej kobiety nie lubieeeeeeee czytaj cały->>
oj Edzia i jej hymn.. czytaj cały->>
szkoda, że rojas odszedł z zespołu : / czytaj cały->>
jednym słowem klasyka ! czytaj cały->>
typowa swojska kapela naprawdę przyjemnie się ich słucha :) czytaj cały->>
dajcie więcej informacji galerię ze zdjęciami :) czytaj cały->>
ratusz piękny - urokliwe miejsce czytaj cały->>
polecam przynajmniej w naszym mieście jakiś ruch jest. czytaj cały->>
czuć klimat :) czytaj cały->>
raczej wieżyczka! czytaj cały->>
to była muzyka.. czytaj cały->>


Copyright © 2013 by www.pulsopola.pl